slideshow3 DSC00243 kopie DSC00264 kopie DSC00237 kopie DSC00234 kopie DSC00194 kopie DSC00328 kopie DSC00266 kopie DSC00316 kopie
Podpora Občanů - politické hnutí Brandýs nad Labem Stará Boleslav Komunální volby 2014

Jak to vidím já

Jak to vidím já

Kontrola vyúčtování grantových žádostí města za rok 2014 pohledem členky Rady města a Finančního výboru

Byla jsem Radou města a Finančním výborem pověřena kontrolou vyúčtování grantů a příspěvků města pro neziskové organizace a občany za rok 2014. Velmi mě překvapilo, že kontrolu vyúčtování v takovém rozsahu nikdy nikdo neprováděl. Příslušná úřednice městského úřadu sice velmi zodpovědně provedla kontrolu věcné správnosti, ale vlastním obsahem žádostí se nikdo nezabýval.

Chtěla bych proto touto cestou poděkovat zástupcům téměř všech 70 organizací, spolků i konkrétním jednotlivcům za vstřícnost a ochotu, s jakou přistoupili k doplnění údajů ve vyúčtování. Doplněné účetní doklady poskytly informace o způsobu využití městských peněz a o správnosti provedeného vyúčtování.

Jen mě tak trošku překvapila negativní reakce zástupců jedné nejmenované organizace, která byla po léta příjemcem největších příspěvků. Arogantní přístup, naprosto nevyhovující vyúčtování s numerickými chybami, poskytování informací soukromého charakteru o zaměstnancích, mě vedou k přesvědčení, že městské peníze nebyly v této organizaci v dobrých rukou.

Kontrola vyúčtování zároveň přinesla jasný vzkaz – do budoucna nebudeme tolerovat žádné nesrovnalosti a nejasnosti v městských grantových žádostech!

 

Ve Staré Boleslavi dne 13. 8. 2015                                                                                          Míla Zahrádková

Newsletter


 

 

samolepky Podpora web kopie