slideshow3 DSC00243 kopie DSC00264 kopie DSC00237 kopie DSC00234 kopie DSC00194 kopie DSC00328 kopie DSC00266 kopie DSC00316 kopie
Podpora Občanů - politické hnutí Brandýs nad Labem Stará Boleslav Komunální volby 2014

Slovo starosty v městských listech (září 2015)

Slovo starosty v městských listech (září 2015)

Dva měsíce prázdnin uběhly jako voda a školy zase přivítají ve svých lavicích nové prvňáčky. Doufám, že budu mít příležitost být u toho.

Na radnici – tím myslím nové vedení, jsme vlastně také prvňáci. S tím rozdílem, že náš první „školní“ rok bude končit v polovině listopadu a vysvědčení si budeme vystavovat sami. Spokorou isebevědomím, pokud je podloženo dobře odvedenou prací. To maturitní, po čtyřech letech, budete pak ve volbách vystavovat vy, čtenáři, občané našeho města.

Chceme uspět už letos a děláme pro to vše. Přiznám se, že ani já, ani moji nejbližší spolupracovníci jsme netušili, jak obtížné pro nás budou ty první měsíce od listopadu 2014.

V minulém čísle Městských listů jsme skládali účty za první pololetí naší práce. A najednou zbývají dva a půl měsíce do finiše. Co nás všechny čeká? Jen namátkou: v září svatováclavská pouť, rozhovory s představiteli kapituly Pražského arcibiskupství o dohodě na přípravě revitalizace církevních objektů ve Staré Boleslavi, v září a říjnu otevření ulice Pražská, což každému znás udělá radost a zbaví každodenních starostí s dopravou. Čeká nás příprava na reorganizaci městského úřadu, která má jediný cíl – zvýšit efektivitu naší práce. Ale to jsou opravdu střípky z bohaté sbírky akcí a úkolů, které před námi stojí.

V listopadu budeme bilancovat, jak dopadl první, „rozjezdový“ rok. Chtěl bych ale už dnes odpovědět těm, kteří si stěžují, že změny, které jsme slibovali ve svých volebních programech, probíhají pomalu. Věřím, že to, co jsme dosud udělali a ještě udělat stačíme, nám vytvoří dobré předpoklady pro efektivní práci k realizaci změn, ke kterým jsme se zavázali. Zvládli jsme abecedu a můžeme začít psát.

A co je nejcennější. Ve vedení radnice i v radě města pracujeme v souladu. Koalice je pevná, a i když se někdy neshodneme, vždy jsme zatím našli cestu k dohodě. A co víc. Moc si vážím a děkuji těm opozičním zastupitelům, kteří nás podporují podle svého svědomí a volebních programů svých stran a hnutí.

Vlastimil Picek

Newsletter


 

 

samolepky Podpora web kopie