slideshow3 DSC00243 kopie DSC00264 kopie DSC00237 kopie DSC00234 kopie DSC00194 kopie DSC00328 kopie DSC00266 kopie DSC00316 kopie
Podpora Občanů - politické hnutí Brandýs nad Labem Stará Boleslav Komunální volby 2014

Humlovi se volby nelíbily

Humlovi se volby nelíbily

(REAKCE NA ČLÁNKY PUBLIKOVANÉ NA JEHO SERVERU)

Pan Huml trochu ztrácí nervy a soudnost. Po volbách totiž zjistil, že ve dvou, s panem Kapalem, radnici asi neovládnou. A to ještě neví, co na něj čeká v Lidovém domě. Vzhledem k jeho pozici v ČSSD to budou spíš úsměšky. 

Potvrdilo se totiž, že s populistickými výroky, planými sliby, nepravdami a překrucováním faktů je sice možné dostat se v případě pana Humla do Parlamentu ČR, ale na radnici ve městě, kde ho lidé znají, nikoliv. 

„Nenávidění vyhráli volby“, tak se jmenuje jeho článek, ze kterého je pravdivý snad jen první odstavec. Pan Huml v něm uznává, že při volbách dostali na zadek a správně se charakterizuje jako populista, rusofil, nepřítel sportu a jako člověk neschopný sloučit dvě historicky rozhádané organizace ve městě. Pak chvíli sní o tom, jaké by to bylo krásné, kdyby ČSSD dostala 6 míst v zastupitelstvu a Naše dvojměstí dva. Tak by prý povolební vyjednávání bylo rozhodnuto. Jak? To nevím. 

Dále pak předjímá a fabuluje, že Podpora občanů, tedy generál Picek (píše plukovník Huml) by se prý spojila s ODS a TOP 09. Jako člen předsednictva Hnutí Podpora občanů prohlašuji, že Hnutí nejednalo s žádným ze 14 subjektů, které se zúčastnily voleb. To se ale nedá říci o panu Humlovi. Ten dokonce v den, kdy jsme naše Hnutí zakládali, už prozváněl pana Picka s žádostí o rozhovor. Opakoval tuto prosbu několikrát a vždy marně. Naší zásadou, a podotýkám, neměnnou bylo, že o případných rozhovorech s tím či oním subjektem bude rozhodovat až výsledek voleb. 

Další podivnost. Pan Huml prý měl signalizováno, že panují velké obavy z lidí kolem... a dále jmenuje celou řadu jmen z kandidátky Našeho dvojměstí. Pak jmenuje také sebe a pana Kapala. Nejsme na nádraží a tak nepotřebujeme, aby nám někdo něco signalizoval, jací lidé jsou na jednotlivých kandidátkách. To si dokážeme vyhodnotit sami. 

Dále píše, že ODS a TOP 09 investovaly mnoho prostředků do toho, aby společně zabránily jeho vstupu na radnici. Tak o tom opravdu silně pochybuji. Myslím si totiž, že obě dvě jmenované strany uměly vynaložit své prostředky zcela jistě smysluplněji, než k likvidaci někoho, o kom správně tušily, že se zlikviduje sám. A voliči to jenom potvrdili. 

A teď superperla. Pan Huml vypočítává údajné horentní investice do kampaně Hnutí Podpora občanů. Na ustavující schůzi našeho Hnutí byl schválen i bod „Založení transparentního účtu“. Na našem webu se každý může podívat, kdo a kolik na účet dal. Někdo desetitisíce, někdo stokorunu (což je roční členský příspěvek) a sešlo přes 300.000,-Kč. Každý billboard, plakát, upomínkové předměty, celostránkové inzeráty, to vše si může gramotný člověk přečíst i s příslušnou cenovkou. Zmíněný reklamní vůz s našimi billboardy „neplul“, jak říká pan Huml po městě 14dní, ale pouze od 7. října do 9. října. Tři dny! A nestálo to moc. Proč taková zbytečná lež? 

Znovu a znovu si pan Huml klade otázku, kdo to zaplatil? Takže ještě jednou. Kampaň je zaplacená a my nemáme ani korunu dluhů vůči nikomu a ničemu. A už vůbec ne k městu. 

Tak a co teď? Těmito slovy začíná předposlední odstavec článku. V něm pan Huml radí a předjímá. Co má dělat a posléze udělá Podpora občanů a Naše dvojměstí. Jenom krátce. Obešli jsme se, pane Huml bez Vás, a věřte, že jste nám při jednání s Dvojměstím s panem Kapalem ani trošku nechyběli. Dvojměstí i Podpora, pevně věřím, dojdou vzhledem k velké shodě svých programů velmi brzy ke vzájemné spolupráci. 

A poslední věta. Vzhledem k nepravdivým faktům, nesmyslným fabulacím na téma kdo, s kým, jak a proč a urážlivým útokům vůči našemu Hnutí, které dosáhlo důvěru téměř 19 procent voličů nehodlám a nebudu s Vámi vést jakoukoliv další polemiku. Bylo by to zbytečné. 

Jaroslav Selner, člen předsednictva Hnutí Podpora občanů 

Ps.: Tak jak už objasnil v diskusích Jiří Vojta, problém rozdílu na transparentním účtu jde na vrub technickým podmínek banky. Než to banka upraví, zveřejňujeme jako přílohu „historii transakcí“ našeho účtu k datu 15. 10. 2014.  Zde ke stažení v pdf.

 

Newsletter


 

 

samolepky Podpora web kopie