slideshow3 DSC00243 kopie DSC00264 kopie DSC00237 kopie DSC00234 kopie DSC00194 kopie DSC00328 kopie DSC00266 kopie DSC00316 kopie
Podpora Občanů - politické hnutí Brandýs nad Labem Stará Boleslav Komunální volby 2014

Na potřetí to vyjde . . ., říká náš kandidát na šestém místě kandidátky, Jaroslav Selner.

Na potřetí to vyjde . . .,  říká náš kandidát na šestém místě kandidátky, Jaroslav Selner.

Proč vy kandidujete za Hnutí Podpora občanů?

Dvě volební období jsem byl na kandidátce Nezávislých a vždy jen s jedním cílem. Přispět k tomu, aby se naše sídliště stalo místem, kde budeme žít nejen v hezkých domech, ale také v hezkém prostředí. Dvakrát jsem byl zklamán.

Po privatizaci se z nevzhledných paneláků staly pohledné domy. Okolí, které by mělo být v souladu s tím hezkým, však v souladu určitě není. Snaha některých zastupitelů prosadit v parku pod nemocnicí výstavbu Kauflandu byla jen vrcholem a výsměchem všem obyvatelům sídliště. A to přes to, že většina politických stran a i sdružení, včetně Nezávislých, měla ve svých programech výstavbu parku jako jeden z hlavních, prioritních bodů.

Jenže skutek utek. Přesto, že město zinkasovalo stamiliony za prodej domů na sídlišti, na výstavbu či rekultivaci parku nezbyl ani jediný.  Proč?

Selner DSC2190 kopieJedním z mnoha důvodů je, že sídliště v podstatě nemá v zastupitelstvu ani jednoho ze svých obyvatel. Přesněji, když ano, tak se rozhodně za sídliště nestaví, spíše naopak. A to by se asi mělo změnit.

S úsměvem, hodně kyselým, jsem si v Městských listech přečetl rozhovor s panem starostou o tom, jak po mnoha a mnoha letech vyroste v Zahradnické park. Co všechno prý město udělá. Teď – dva měsíce před volbami sděluje : „Během zimy by se měl začít připravovat projekt, co s tím územím dále. Představa je taková, že to bude rekreační oblast pro obyvatele“ a také říká: „Obnova a úprava celého území bude rozložena do několika let.“ To je smutná představa.

Pozemky a zeleň kolem nás patří městu. Bylo by dobré i správné, kdyby budoucí radní už jen neslibovali, ale pomohli změnit k lepšímu prostředí všude tam, kde žijí lidé. Ti, co nemají to štěstí být obklopení vlastními upravenými zahrádkami.

Chceme vytvořit volnočasové parky všude, kde to jen trochu jde. Hnutí Podpora občanů slibuje, že na tato slova uslyší. A já lidem na naší kandidátce věřím. Doufám, že do třetice to vyjde. Proto jsem řekl své ano.

Newsletter


 

 

samolepky Podpora web kopie