slideshow3 DSC00243 kopie DSC00264 kopie DSC00237 kopie DSC00234 kopie DSC00194 kopie DSC00328 kopie DSC00266 kopie DSC00316 kopie
Podpora Občanů - politické hnutí Brandýs nad Labem Stará Boleslav Komunální volby 2014
„Sport, kultura, životní prostředí. Plnohodnotný život . . .“

Sběratel cenných kovů . . . Rozhovor s Jaroslavem Volfem.

Sběratel cenných kovů . . . Rozhovor s Jaroslavem Volfem.

Obdivuhodná je jeho vizitka. Jaroslav Volf, vodní slalomář v kategorii C2 (spolu s Ondřejem Štěpánkem). Stříbrná a bronzová olympijská medaile, šest zlatých a tři stříbrné medaile z mistrovství světa, šest zlatých, pět stříbrných a dvě bronzové z mistrovství Evropy. V roce 2005 vítěz světového poháru. Dnes vedoucí trenér slalomářského oddílu ASO Dukla Brandýs nad Labem.

Jaké to je sednout si z lodě k počítači? Nestýská se?

J.Volf 2Je to velká změna a samozřejmě ten nový život se s tím závodnickým nedá srovnávat. Jako závodník jsem neměl vůbec představu, kolik papírování je za tím abychom mohli vyjet ven a reprezentovat. Ale kupodivu zase tak moc se mi nestýská. Chodím s dětmi z oddílu na vodu a tak se přeci jen občas svezu. Fakt je, že na lodi víc sedím a snažím se spíš jim poradit, co a jak.
Jednou jsme to s Ondřejem na vodě zkusili kvůli pořadu pro Českou televizi. Strávili jsme na vodě 15 minut a jedním slovem – bylo to hrozné. Zkrátka fyzička už chyběla.

Dříve pro tebe bylo cílem „vozit“ medaile. Teď se to určitě změnilo. Jakým směrem?

Sportovní klub Dukla zabezpečuje 12 oddílů a spolupráce s jeho vedením funguje velice dobře. Ti lidé mě znají a vědí, že jsem ve funkci nováček a vycházejí mi vstříc. Dá se říci, že jsou ke mě shovívaví a upřímně řečeno, podrží mě, i když sem tam něco nevyjde.
Vědí, že konkurence ve světě je dnes ohromná a vývoj letí strašným tempem dopředu. Chápou, že může přijít doba, kdy se tak úplně nedaří a cenných kovů se vozí míň. Ale vědí i to, že je třeba vydržet. Teď nás čeká mistrovství světa a to rozhodne, zda sezóna bude považována za úspěšnou, či ne. Máme tam od nás 5 lodí a šance jsou vždycky.

Spolu s Ondrou Synkem jsi jako sympatizant na kandidátce Hnutí Podpora občanů v komunálních volbách. Co tě k tomu vedlo? 

Nikdy jsem neměl v úmyslu se politicky angažovat, ale na druhé straně mi není osud našeho dvojměstí lhostejný. Narodil jsem se v Brandýse nad Labem, vyrostl ve Staré Boleslavi a kromě půl roku, kdy jsem žil v Praze jsem odtud nevytáhl paty. Tohle město je mým mateřským městem. S tím, že tu žiji a pracuji bych si také moc přál, aby se zde sport ve všech formách rozvíjel k užitku a radosti všech jeho občanů. Znám a vím kde jsou problémy a rád bych byl alespoň trochu blízko při jejich řešení. Prostě svým názorem přispět k něčemu, čemu rozumím a co mám tak hrozně rád.

DSC00208 kopie

Newsletter


 

 

samolepky Podpora web kopie