slideshow3 DSC00243 kopie DSC00264 kopie DSC00237 kopie DSC00234 kopie DSC00194 kopie DSC00328 kopie DSC00266 kopie DSC00316 kopie
Podpora Občanů - politické hnutí Brandýs nad Labem Stará Boleslav Komunální volby 2014
„Efektivita a poctivost je správná cesta“

Rozhovor s panem Vlastimilem Pickem - předsedou hnutí

Rozhovor s panem Vlastimilem Pickem - předsedou hnutí

Hnutí Podpora občanů (dále jen Hnutí) je novým subjektem, který zasáhne do říjnových komunálních voleb. Jeho předsedou se stal bývalý náčelník Generálního štábu Armády České republiky , později ministr obrany a dnes poradce prezidenta republiky Miloše Zemana, armádní generál v.v. Vlastimil Picek.

A tak první otázka je nasnadě. Proč jste se rozhodl vystoupit z „velké politiky“ a aspirovat s Hnutím v komunálních volbách?
S ukončením své činnosti ve vrcholové politice jsem se rozhodoval, co dál. Domnívám se, že za ta dlouhá léta ve výše uvedených funkcích jsem nabral dost zkušeností a tak jsem pomalu, ale jistě dospěl k přesvědčení, že bych je rád využil v komunální politice. To byl první krok k založení Hnutí podpora občanů, se kterým bychom chtěli v našem dvojměstí ledacos změnit.

IMG 6807 na webSotva se Hnutí dostalo do povědomí veřejnosti, začaly se objevovat různé „zaručené“ zprávy s jakými politickými stranami a subjekty je spojeno. Můžete to komentovat?
Já samozřejme sleduji periodika, která vycházejí v našem dvojměstí. My jsme mladé Hnutí, které si musí vydobýt své místo na slunci a uvidíme po volbách jaká bude situace. Určite najdeme s řadou politických uskupení či nezávislých dost společných témat, na jejichž realizaci můžeme spolupracovat. Kromě těchto „zaručených zpráv“ začaly na adresu Hnutí kapat i jedovaté sliny. Co vy na to? Nic. S lidmi, kteří nezvládají základní normy slušného chování nemá cenu komunikovat. Ti totiž jen čekají, aby mohli vykapat další a další jedovaté sliny. Mají jich ve váčcích litry. Je mi jich líto. Pomluvy, překroucená fakta, výzvy k bojkotu někoho či nečeho o čem nemají ani zdání. My nepovedeme agresivní kampaň. Chceme se představit jako Hnutí slušných lidí, kteří chtějí pro město udělat to nejlepší. Ostatně sžili jsme se s ním a máme ho rádi. Většina z nás tu žije třicet a více let. Ten čas letí. Než se naděješ, jsi starousedlíkem.

Hnutí v krátkém čase získalo v petici za své založení podporu od více než 1800 občanů. Co jim i ostatním občanům našeho dvojměstí nabídnete?
Naším hlavním mottem je „Město rozumí občanům a občané městu“. Motto je krátké, ale výstižné. Chceme svůj volební program vypracovat tak, aby heslo bylo v podvědomí každého z nás a mohli jsme jej v případě našeho úspěchu uplatňovat na radnici. Program našeho Hnutí máme připraven. Chceme na jednotlivých setkáních s občany jeho jednotlivé body vysvětlovat a doufáme, že mezi nimi získáme podporu.

Newsletter


 

 

samolepky Podpora web kopie